Ofis İç Mekan Projelerimiz

Bir ofis tasarlamak istiyorsanız, Bahçeşehir Dekorasyon ve Mimarlık olarak önce kendinize bir kaç soru sormanızı tavsiye ederiz. Örneğin ofisi kaç kişi ve ne amaçla kullanacak? Bu ve benzeri soruları sorarak daha sağlıklı bir ofis tasarlayabilirsiniz. Ayrıca gelecekte ofisin çalışan sayısını ne kadar artırabileceği de ofis tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylardan biridir.

Bir ofis tasarlarken, ofisin mekansal organizasyonunun tipolojisi, ofis tasarımını etkileyen faktörlerden biridir. Ofislerde üç tip mekan planlaması vardır: kapalı, açık ve karma.

Tarihsel olarak en eskileri kapalı plan ofislerdir. Mekanın organizasyonu genellikle iş akışına ve çalışan departmanlarına göre sabit veya sonradan değiştirilebilir bölücülerle oluşturulmuş çalışma alanlarından oluşur.

Açık ofislerde mekan organizasyonu, genellikle merkezden çalışma alanlarına giden ana yolların etrafına çıkarılabilir mobilyalar yerleştirilerek oluşturulur. Açık ve kapalı ofis sistemlerini paylaşan ofis alanlarına karma kullanımlı ofisler denir.

Karma ofisler de kapalı ve açık ofis düzeninin dezavantajlarını ortadan kaldıran bir sistemdir. Bu tür dezavantajlara örnek olarak kapalı ofislerde sınırlı iletişim veya açık ofislerde kişisel alan eksikliği verilebilir.

thumb

Hukuk Bürosu

Gold Konsept olarak firma yetkililerine danışmanlık sağlayarak renk seçimi, mobilya seçimi ve dekoratif materyaller üzerinde

Projeyi İncele
thumb

Ofis Moskova

Firmaların müşterileri ve tedarikçileri ile iletişim kurdukları yerler olma özelliği de taşıyan ofisler,

Projeyi İncele
thumb

Turyap

İstanbul’da bulunan “Turyap” tarafımıza ofis konseptibelirleme ve dekorasyon için başvurmuştur.

Projeyi İncele